Alan adı kayıt politikası değişti

ICANN 2014 yılı itibariyle, RAA 2013 toplantısında aldığı kararlar gereği alan adlarının kayıt politikasını değiştirmiştir. Artık yeni tescil edilen alan adlarının kayıt bilgilerinin onaylanması zorunlu hale gelmiştir. Ocak 2014 itibari ile aşağıdaki durumlarda onay e-postası gönderilecektir:

  1. Geçersiz kontak detayları ile tescil edilmiş alan adları için
  2. Yeni tescil edilmiş alan adları için
  3. Transfer edilmiş alan adları için
  4. Kontak detayları değiştirilmiş alan adları için

Alan adının yönetici e-posta adresine gönderilen onay e-postası onaylanmadığı zaman alan adı 15 gün sonra sistem tarafından otomatik olarak askıya alınacaktır. Müşterilerimizin bu konu hakkında hassas olmaları, alan adlarının yönetici e-posta adresine gelen bu onay e-postasını onaylamaları önemle rica olunur.

Alan adı askıya alınan veya e-posta adresine aktivasyon e-postası ulaşmayan kullanıcılar; müşteri paneline girip ilgili alan adını yönetme sayfasına geldiğinde görseldeki gibi uyarı ekranı ile karşılaşır. Doğrulama Mailini Tekrar Gönder butonuna tıklayarak aktivasyon e-postasını hesabına yeniden gönderebilirler. Bu e-postada yer alan bağlantıya tıklayarak alan adı için vermiş oldukları bilgileri onaylayabilir. Alan adının aktif edilmesi ve nameserver adreslerinin belirlediğiniz adreslere yönlenmesi birkaç saat sürebilir.

  • 0 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Related Articles

Alan adı nasıl transfer edilir

Alan adınızı Tescilli.Net.TR ' ye taşımak isteyen müşterilerimiz için dikkat ve takip etmeleri...

com.tr Alan Adı Tahsisi

Bu alan adlarının tahsisi için bir takım prosedürler izlenmektedir. Ticari amaçlı tüzel...

Süresi Dolan Alan Adları

Alan adınızı süre bitiminden itibaren 30 gün içerisinde yenilemezseniz, alan adı üzerindeki...