İzmir Bayraklı bölgesinde, depremden etkilenen bir binanın tüm operatörlerin fiber bağlantılarının bulunduğu mehhole'ün üzerine yıkılması sonucunda İzmir genelini kapsayan ve bir çok firmayı olumsuz etkileyen internet kesintileri yaşanmaktadır.

ISS'lerden alınan bilgilere göre menhol'ün (kontrol bacası) üzerinde yıkılan bina enkazının kaldırılması ve problemin giderilmesi saat 16:00 itibarıyla yaklaşık olarak 4 saat sürecektir.

Tescilli Internet Veri Merkezi'ne internet alt yapısı sağlayan, ana ISS ve yedek ISS’lerin de bu durumdan etkileniyor olmasından dolayı, yedek hatlarımız üzerinden de hizmet verememekteyiz.

Tescilli Internet Veri Merkezi operasyonlarının en önem verdiği noktalardan biri alt yapıda kullanılan tüm teknolojinin %100 yedekli olmasıdır. Bu kapsamda, tüm fiber internet altyapımız da uçtan uca ve operatör yedekli olarak hizmet vermektedir. Ancak, kesinti tüm ISS'lerin ortak fiber noktasında yaşandığından, büyük önem verdiğimiz yedekli internet ağlarımızda da sorun yaşanmasına neden olmaktadır.

Süreci yakından takip ederek, her adımda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.Tuesday, April 20, 2021

<< Geri